خانه / پرواز، تور و هتل / اصطلاحات پرواز / آشنایی با انواع کلاس‌های پروازی

آشنایی با انواع کلاس‌های پروازی

حتماً شما هم موقع خرید بلیت هواپیما با قیمت‌های مختلف و عجیب پروازها مواجه شده‌اید. شاید هم با شنیدن اصطلاحات مختلف مربوط به پرواز گیج شده باشید. اگر هم در یک آژانس مسافرتی مشغول به کار هستید لابد مسافران زیادی از شما تفاوت کلاس‌های پروازی مختلف را می‌پرسند. پس با آکادمی فرانگر همراه باشید تا شما را با انواع کلاس‌های پروازی و اصطلاحات مربوط به آن آشنا کنیم.

 

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های پروازی شامل درجه‌یک (first class)، تجاری (business) و اقتصادی (economy) می‌باشد. تفاوت این کلاس‌ها در قیمت، خدمات و امکاناتی است که به مسافر ارائه می‌شود. در ادامه این تفاوت‌ها را به‌تفصیل شرح داده‌ایم.

کلاس درجه‌یک یا first class یا F

هتلی بر فراز ابرها

اگرچه به‌تازگی برخی ایرلاین‌ها کلاس‌های مجلل‌تر از فرست‌کلاس نیز ارائه کرده‌اند، اما به‌طورکلی فرست‌کلاس در بین کلاس‌های پروازی معمول، لوکس‌ترین و گران‌ترین کلاس به شمار می‌رود. به‌طوری‌که در برخی پروازهای طولانی‌مدت ایرلاین‌های معتبر، امکانات فرست‌کلاسشان را می‌توان با امکانات یک هتل ۵ ستاره مقایسه کرد. مثل بهره‌مند بودن از مینی بار (یخچال‌های کوچک پر از نوشیدنی و خوراکی).

 

کلاس‌های پروازی

صندلی‌ها

در بیشتر موارد صندلی‌های فرست‌کلاس در جلوی هواپیما و پشت اتاقک خلبان قرار دارد اما در هواپیماهای ملخ‌دار به دلیل آلودگی صوتی جلوی هواپیما، پشت هواپیما را به این کلاس اختصاص داده‌اند. تعداد این صندلی‌ها معمولاً کمتر از ۲۰ تاست و ویژگی بارز آن‌ها حریم خصوصی بالایشان است، صندلی‌ها توسط پارتیشن از یکدیگر جدا شده‌اند به‌طوری‌که فضای متعلق به هر نفر را می‌توان به‌عنوان یک اتاقک در نظر گرفت.

صندلی‌های این کلاس تاشو و دارای لگ روم یا همان فضای جلوی پاست. از این فضا جهت استفاده مانیتور و تبدیل صندلی به تخت طراحی شده است. همچنین پشتی سر این صندلی‌ها دارای کیفیت بالایی است که از آن می‌توان به‌عنوان بالش نیز استفاده کرد. در ایرلاین‌های بین‌المللی فاصله بین دو صندلی فرست‌کلاس از ۱۴۷ تا ۲۳۹ سانتی‌متر در طول و ۴۸ تا ۸۹ سانتی‌متر در عرض متغیر است اما در پروازهای داخلی این فاصله در طول بین ۸۶ تا ۱۷۳ سانتی‌متر و در عرض بین ۴۶ تا ۵۶ سانتی‌متر می‌باشد.

کلاس‌های پروازی

امکانات رفاهی

سیستم آشپزی این بخش متمایز از بخش‌های دیگر هواپیماست. غذاها توسط آشپزهای حرفه‌ای تهیه می‌شود و مسافران می‌توانند بین انواع دسرها و غذاهای گرم حق انتخاب داشته باشند. از حیث پذیرایی نیز مهمانداران این بخش از بین بهترین و باتجربه‌ترین مهمانداران برگزیده می‌شوند و توجه و احترام بیشتری برای مسافران قائل‌اند. همچنین مسافران فرست‌کلاس در صورت علاقه می‌توانند از سیستم‌های صوتی و تصویری و اینترنت ماهواره‌ای بهره ببرند. این بخش سرویس بهداشتی مخصوص به خود را دارد و مسافران بخش‌های دیگر نمی‌توانند وارد این بخش شوند.

کلاس‌های پروازی

امکانات فرودگاهی

خدمات فرست‌کلاس تنها به داخل هواپیما محدود نمی‌شود. مسافران این بخش در فرودگاه هم امکانات خاص خود را دارند. انتقال آن‌ها در فرودگاه جدا از سایر مسافران صورت می‌گیرد و در واحدهای مجزایی مورد بررسی‌های امنیتی قرار می‌گیرند. باوجوداینکه این مسافران به سالن استراحت عمومی نیز دسترسی دارند، برخی شرکت‌های هواپیمایی برای آن‌ها سالن استراحت جدا با امکانات بیشتر مهیا می‌کنند. آن‌ها در ترمینال نیز در کانتری مجزا پذیرش می‌شوند و زودتر از سایر مسافران کارت پرواز دریافت می‌کنند.

کلاس‌های پروازی

تغییر و تحول فرست‌کلاس در سال‌های اخیر

طی روندی که از دهه ۱۹۹۰ شروع شد، ایرلاین‌ها به‌منظور بهبود بخشیدن به بخش تجاری، فرست‌کلاس را از هواپیماهای خود حذف کردند. آن‌ها برخی امکانات را که در انحصار فرست‌کلاس بود را به بخش تجاری افزودند؛ مانند صندلی‌های تخت شو؛ بنابراین به‌مرورزمان مرز بین فرست‌کلاس و بیزنس‌کلاس کمرنگ شد. همچنین این روند در پی بحران اقتصادی دهه ۲۰۰۰ قوت گرفت.

کلاس‌های پروازی

در سال‌های اخیر با بهبود یافتن امکانات و افزایش قیمت بیزنس‌کلاس، برخی شرکت‌های هواپیمایی فضای مربوط به فرست‌کلاس خود را در قالب سوئیت‌هایی طراحی و عرضه کردند. به‌عنوان‌مثال ایرلاین سنگاپور در هواپیمای ایرباس A380s، گران‌ترین کلاس خود را در قالب سوئیت عرضه کرده است. این سوئیت‌ها با پارتیشن‌های کامل‌تر، حریم خصوصی بیشتری را برای مسافران به ارمغان می‌آورند. همچنین سوئیت‌هایی که در قسمت مرکزی قرارگرفته‌اند با برداشتن پارتیشن وسط به سوئیت دوتخته تبدیل می‌شوند. ناگفته نماند که در سوئیت‌های این ایرلاین برخلاف فرست‌کلاس های معمول تخت و صندلی جدا هستند.

کلاس‌های پروازی

این‌گونه کلاس‌های سوئیت دار منحصر به ایرلاین‌های سنگاپور نیست و سایر ایرلاین‌هایی که هواپیمای A380s دارند مانند هواپیمایی امارات نیز چنین سوئیت‌های دارند اما با تفاوت‌های جزئی؛ مثلاً در سوئیت‌های این شرکت تخت و صندلی یکی هستند و با فشار دادن یک دکمه به‌طور اتوماتیک به یکدیگر تبدیل می‌شوند.

کلاس‌های پروازی

برخی هواپیمایی‌ها به دلیل این تفاوت‌های جزئی و همچنین به دلیل ایجاد تمایز با رقبا، بالاترین کلاس هواپیمای خود را با نام‌هایی غیر از «فرست‌کلاس» عرضه می‌کنند.Royal first و first suite class دو نمونه از این اسامی جدید هستند.

کلاس‌های پروازی

کلاس تجاری یا business class یا C

دومین کلاس لوکس هواپیماها بیزنس‌کلاس یا کلاس تجاری نام دارد. هرچند که اخیراً برخی ایرلاین‌ها دست به حذف فرست‌کلاس بردند و بیزنس‌کلاس را به‌عنوان کلاس اول ارائه کردند اما به‌طورمعمول بیزنس‌کلاس به‌عنوان یک کلاس حد واسط بین فرست‌کلاس و کلاس اقتصادی شناخته می‌شود.

کلاس‌های پروازی

اختلاف بین کلاس تجاری و کلاس اقتصادی در پروازهای داخلی چندان قابل‌توجه نیست اما در پروازهای بین‌المللی دوربرد امکانات این کلاس‌ها تفاوت کاملاً مشهودی دارد. ازجمله این تفاوت‌ها می‌توان به کیفیت صندلی‌ها، غذاها و نوشیدنی‌ها، فاصله‌ی صندلی‌ها و خدمات فرودگاهی اشاره کرد.

کلاس‌های پروازی

صندلی‌ها

همان‌طور که گفتیم صندلی‌های بیزنس‌کلاس در پروازهای طولانی تمایز قابل‌ملاحظه‌ای با صندلی‌های اکونومیک کلاس دارند. صندلی‌های تختخواب‌شو که درگذشته تنها در فرست‌کلاس مشاهده می‌شد امروزه به بیزنس‌کلاس نیز راه پیداکرده‌اند.

کلاس‌های پروازی

این صندلی‌های تختخواب‌شو را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

۱-صندلی‌هایی کاملاً مشابه با صندلی‌های فرست‌کلاس که با فشار دادن دکمه مخصوص به سطحی موازی با محور هواپیما تبدیل می‌شوند. اولین بار شرکت British Airways در سال ۱۹۹۵ این صندلی‌ها در فرست‌کلاس عرضه کرد. بعدها همین شرکت این صندلی‌ها را به بیزنس‌کلاس نیز آورد.

کلاس‌های پروازی

۲-صندلی‌هایی که کاملاً مسطح نمی‌شوند و با زاویه‌ای حدود ۱۷۰ درجه نسبت به سطح افق قرار می‌گیرند. هرچند که این صندلی‌ها به‌راحتی دستۀ قبلی نیستند اما برای استراحت در یک پرواز چندساعته قابل‌قبول‌اند. فاصله طولی این صندلی بین ۱۴۰ تا ۱۸۰ سانتی‌متر و فاصله عرضی‌شان بین ۴۶ تا ۵۸ سانتی‌متر متغیر است.

کلاس‌های پروازی

۳-صندلی‌هایی که تا زاویه ۱۵۰-۱۶۰ درجه باز می‌شوند. وجه تمایز مهم این صندلی‌ها با صندلی‌های بخش اقتصادی در لگ روم آن‌هاست. صندلی‌های مربوط به دسته‌ی اخیر بیشتر در پروازهای بین‌المللی و صندلی‌های دسته سوم بیشتر در پروازهای داخلی رایج هستند.

کلاس‌های پروازی

امکانات رفاهی

مسافران بیزنس‌کلاس بسیاری از ایرلاین‌ها می‌توانند غذای خود را انتخاب کنند. حتی برخی ایرلاین‌ها مانند سنگاپور این امتیاز را برای مسافرین بیزنس‌کلاس قائل می‌شوند که قبل از پرواز غذاهایی خارج از منوی هواپیما انتخاب کنند.. آن‌ها مانند مسافران فرست‌کلاس در کانتری مستقل پذیرش می‌شوند و جابجایی آن‌ها تا هواپیما مجزا از مسافران کلاس اقتصادی است.

کلاس‌های پروازی

کلاس اقتصادی یا economy class یا Y

کلاس اقتصادی با داشتن حداقل امکانات بیشترین تعداد مسافر را به خود اختصاص می‌دهد و همان‌طور که از اسمش پیداست ارزان‌تر از سایر کلاس‌هاست.

کلاس‌های پروازی

صندلی‌ها

صندلی‌های کلاس اقتصادی که با نام صندلی اتوبوسی هم شناخته می‌شوند تا حدی قابلیت خم شدن برای خواب دارند. همچنین در جلوی آن‌ها یک میز تاشو تعبیه شده است. فاصله این صندلی‌ها در محور طولی چیزی بین ۷۴ تا ۹۶ سانتی‌متر و در محور عرضی ۴۳ تا ۴۶ سانتی‌متر است. همچنین یک جیب در جلوی صندلی‌ها جهت قرارگیری روزنامه، مجله و کارت‌های ایمنی طراحی‌شده است.

کلاس‌های پروازی

امکانات رفاهی

معمولاً برای انتخاب غذای خود در کلاس اکونومی حق انتخاب ندارید و یک غذای مشخص از قبل بسته‌بندی‌شده به شما ارائه می‌شود. حتی در بعضی پروازها در ازای ارائه غذا هزینه جدا دریافت می‌شود. همچنین برخلاف کلاس‌های دیگر امکان شارژ دستگاه الکترونیکی برای مسافران فراهم نشده است.

کلاس‌های پروازی

برخلاف فرست‌کلاس، مانیتور بخش اکونومی چه عمومی و بزرگ باشد چه شخصی و کوچک، مسافران حق انتخاب چندانی در برنامه‌های آن ندارند.

اگر بلیت اکونومی دارید، باید زمان نسبتاً زیادی را برای سوار هواپیما شدن معطل شوید. چراکه ابتدا مسافران فرست‌کلاس و بیزنس‌کلاس باید سوار شوند.

هر مسافر اکونومی‌کلاس می‌تواند ساک به وزن حداکثر ۷ کیلوگرم را با خود به داخل هواپیما ببرد البته به شرطی که ابعادش بزرگ‌تر از قفسه مخصوص ساک نباشد.

کلاس‌های پروازی

کلاس‌های مشابه اکونومی

کلاس اقتصادی در طول زمان جلوه‌ی بدی را در ذهن مسافران ایجاد کرده است. به‌طوری‌که خرید بلیت اکونومی احساس معمولی و کم‌ارزش بودن به آن‌ها می‌دهد. به همین دلیل برخی ایرلاین‌ها اکنون پایین‌ترین کلاس خود را با نام‌های دیگری ارائه می‌دهند. وویاژر (voyageur) و ورلد تراولر (world traveller) دو نمونه از این اسامی جدید هستند. در پی تغییر نام این کلاس‌ها، امکانات آن‌ها نیز بی‌تغییر نمانده است و برخی امکانات را جهت تمایز با اکونومی‌کلاس اضافه کرده‌اند.

کلاس‌های پروازی

کلاس پرمیوم اکونومی (premium economy)

پرمیوم اکونومی‌کلاسی است که برخی ایرلاین‌ها با افزودن امکاناتی به کلاس اقتصادی به‌منظور کاهش فاصله بین بیزنس‌کلاس و اکونومی‌کلاس ارائه کرده‌اند. اولین بار در سال ۱۹۹۱ توسط یک ایرلاین تایوانی این کلاس را تحت عنوان evergreen class ارائه کرد.

امکانات این کلاس نیز مانند کلاس‌های اصلی وابسته به ایرلاین و نوع پرواز است. این امکانات شامل موارد زیر است:

  • لگ روم یا همان فضای جلوی پای بیشتر
  • صندلی بزرگ‌تر و راحت‌تر
  • سیستم سرگرمی شخصی با حق انتخاب بیشتر
  • ارائه ملافه و پتو، مسواک و خمیردندان، چشم‌بند و جوراب پرواز
  • کابین جدا و مهمانداران اختصاصی
  • اولویت سوارشدن نسبت به مسافران اکونومی‌کلاس
  • غذا و نوشیدنی‌های بیشتر و باکیفیت‌تر
  • اجازه حمل بار بیشتر به داخل هواپیما

کلاس‌های پروازی

چرا صندلی‌های مربوط به یک کلاس قیمت متفاوت دارند؟

برخلاف بلیت‌های سیستمی که نرخ آن‌ها ثابت است، بلیت‌های چارتر با قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رسد. یکی از دلایل این اختلاف قیمت، مزایا و معایبی است که صندلی‌های مختلف کلاس اکونومی نسبت به هم دارند. ارزان‌ترین بلیت‌ها مربوط می‌شود به صندلی‌های سمت بال هواپیما. مسافرین این قسمت علاوه بر اینکه از دیدن منظره بیرون هواپیما محروم هستند، سروصدا و لغزش بیشتری اذیتشان می‌کند. همچنین در صورت سقوط هواپیما آسیب بیشتری متوجه آنان می‌باشد. گران‌ترین بلیت اکونومی نیز متعلق به صندلی‌های جلوی هواپیماست. چراکه مسافرین این قسمت زودتر از بقیه می‌توانند پیاده شوند.

کلاس‌های پروازی

پول اکونومی را بدهید، در فرست‌کلاس بنشینید!

علی رقم تفاوت فاحشی که در قیمت بلیت اکونومی و فرست‌کلاس وجود دارد، برخی ایرلاین‌ها در مواقع خاصی به بعضی مسافران این اجازه را می‌دهند که از امکانات کلاس بالاتر استفاده کنند. به‌عنوان‌مثال برخی ایرلاین‌ها گاهی برای مسافران متعهد و ثابت خود این مزیت را قائل می‌شوند که با پرداخت هزینه‌ی اکونومی بلیت فرست‌کلاس را دریافت کنند. بعضی ایرلاین‌ها نیز پاداش‌هایی برای خرید اینترنتی بلیت در نظر می‌گیرند. مثلاً برای مسافرانی که بلیت اکونومی را به‌صورت آنلاین خریداری کنند امکاناتی نظیر اتاق استراحت و کانتر پذیرش فرست‌کلاس تعلق می‌گیرد.

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

هتل

نیم شارژ و ساعت ورود و خروج هتل

درباره‌ی قوانین نیم شارژ و ساعت‌های ورود و خروج کمی توضیح دهید. طبق قانون هتلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *