معرفی انواع پرواز

انواع پرواز

پرواز سیستمی

پرواز سیستمی که با نام بند الف شناخته می‎شود، پروازی است که روی سیستم هومک، گابریل، آمادئوس و …. نشان داده شده است و جهت چک کردن این پرواز‎ها، آژانس و کانتر نیازمند گذرانیدن دوره‎های تیکتینگ در مراکز مربوطه مانند فرودگاه مهرآباد (مرکز آموزش) و گرفتن ساین (نام کابری ورود به سایت برنامه‎های پروازی) می باشند.

پروازهای سیستمی زیر نظر سازمان هواپیمایی کشوری بوده و سالیانه نرخ و قوانین مربوط به این پروازها از سوی سازمان هواپیمایی اعلام می‎گردد و نرخ این پرواز بر روی بلیط درج شده و هیچ یک از افراد نمی‎توانند گران‎تر از نرخ مصوب و تعیین شده آن را به فروش برسانند. پرواز سیستمی با توجه به قوانین از پیش تعیین شده از سوی سازمان پس از صدور قابل تغییر و کنسلی است. یعنی مسافر در صورت رزرو و صدور بلیط می‎تواند از پرواز انصراف دهد که البته این کنسلی مشمول جریمه‎های از قبل تعیین شده است.

به‎عنوان مثال مسافر پرواز داخلی ایران ایر می‎تواند تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر یک روز مانده به پرواز بلیط خود را با کسر درصدی از مبلغ بلیط کنسل نماید. جهت آشنایی کامل با پرواز‎های سیستمی و گرفتن ساین باید در کلاس‎های تیکتینگ مرکز آموزش هما و یا مراکز معتبر ثبت نام نمایید. بیشترین پروازهای سیستمی داخلی در حال حاضر از طرف ایزلاین‎های ایران ایر، ماهان، آسمان و ایران ایرتور ارائه می‎شوند.

آژانسی که مجوز بند ب دارد فعالیت آن گسترده‎تر است. می‎تواند پرواز چارتر صادر کند، رزرو هتل انجام دهد، خدمات روادید ارائه دهد و فروش تور داشته باشد.

بلیط چارتر – فول چارتر

چارتر یعنی اجاره فروندهای یک پرواز در مسیر خاص و برای دوره‎ای مشخص که توسط چارترکننده انجام می‎پذیرد. به‎عنوان مثال، آژانس هواپیمایی تک‎ستاره پاسداران به‎مدت چند سال تمامی فروندهای هواپیمایی زاگرس را اجاره کرده بود. یعنی حتی برای چک کردن تاخیر پروازهای زاگرس نیز اگر با اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد تماس می‎گرفتید، از شما درخواست می‎شد که با دفتر تک‎ستاره تماس بگیرید. در این‎جا، آژانس تک‎ستاره فول چارتر است.

پرواز

چارتر charter: آژانس تک‎ستاره که چندین فروند هواپیما را اجاره کرد، برایش ناممکن است که بتواند تمامی هواپیماهای زاگرس را در مسیر رفت و برگشت در یک روز پر کند و احتمال خالی ماندن تعدادی از سیت‎ها وجود دارد. تک‎ستاره برای سهولت کار به‎عنوان مثال با آژانس فراز کیش قرارداد می‎بندد و فروند‎هایی که قراراست در یک بازه‎ی زمانی به کیش رفت و برگشت داشته باشد را به فراز کیش چارتر می‎دهد. در این‎جا، فراز کیش دیگر فول چارتر نیست، چون مسیرش محدود تر است پس به آن چارتر می‎گوییم.

سیت چارتر (seat charter): یعنی اجاره تعداد محدودی صندلی از یک پرواز در مسیری خاص برای دوره زمانی مشخص از فول چارترکننده یا چارتر کننده. به‎عنوان مثال، آژانس فراز کیش در روز ۲۰عدد سیت رفت و ۱۵عدد سیت برگشت خود را به آژانس ایکس واگذار می‎کند. در این‎جا، آژانس ایکس سیت چارتر است.

فروش شناور: فرض کنید شما یک آژانس هواپیمایی دارید، ولی ساپورت و پشتوانه مالی زیادی ندارید که بتوانید از قبل سیت چارتر کنید. شما با توجه به برنامه‎های پروازی آژانس‎های چارتر کننده و فول‎چارتر در سایت شرکت خودتان برنامه پروازی ایجاد می‎کنید. مثلا آژانس فراز کیش بلیط تهران به کیش ساعت ۱۰ صبح  ۲۰دسامبر را در سایت خود به مبلغ۲۰۰هزار تومان به فروش می‎رساند. شما در سایت خود پرواز را در همان تاریخ و ساعت ولی با نرخ ۲۲۰تومان ایجاد می‎کنید. اگر مسافری از سایت شما خرید کرد شما هم‎زمان همان بلیط را از فراز کیش خرید می‎کنید و به ایمیل مسافر ارسال می‎کنید و ۲۰هزار تومان سود می‎کنید. اگر هم نفروختید سوخت نداده‎اید و ضرر نمی‎کنید.این معنی شناور فروشی را می‎دهد.

سیت چارتر به‎صورت شناور: در این حالت چاتر کننده متعهد است که تعداد مشخصی صندلی را به‎صورت رفت و برگشت در یک مسیر پروازی در طی یک دوره معین مثلا یک ماهه به‎فروش برساند. در این روش معمولا رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و تاریخ برگشت بلیط‎های صادره ضروری نمی‎باشد.

سیت چارتر بک تو بک  Back To Back: در این حالت چارتر کننده متعهد می شود تعداد مشخصی صندلی را به‎صورت رفت و برگشت در یک مسیر پروازی و در هر پرواز به فروش برساند. بدیهی است در این روش رعایت فاصله زمانی مشخص بین تاریخ رفت و برگشت بلیط‎های صادره ضروری است

جمع بندی

بلیط چارتر که جزء گروه بند ب می‎باشد بلیطی است که می‎تواند متعلق به شخص، شرکت یا یک ارگان باشد. به‎این معنی که یک شرکت هواپیمایی می‎تواند چندین سیت (صندلی) از هواپیمای یک ایرلاین (شرکت هواپیمایی، به‎عنوان مثال: ایران ایر، ماهان و …) را در مسیری معین از هواپیمایی برای مدتی معین اجاره کرده و در برنامه پروازی هواپیما و نیز تعیین نرخ فروش آن با در نظر گرفتن ضوابط سهیم باشد. در صورت قرارداد برای اجاره کل هواپیما پرواز FULL CHARTER می‎باشد.

به‎عنوان مثال، آژانس هواپیمایی تک ستاره پاسداران در تهران به علت فول چارتر بودن ایرلاین زاگرس در مسیر مشهد در بیشتر ایام هفته پایین‎ترین نرخ‎های پروازی را در بازار اعلام می‎کند شما می‎توانید چندین صندلی از هواپیمایی زاگرس در مسیر تهران مشهد را از پیش خریده و در تاریخ ولادت امام رضا (ع) که پرواز سیستمی فول و پر شده است و متقاضی زیادی نیز دارد نسبت به فروش سهمیه خود به‎صورت چارتر اقدام نمایید. نکته خیلی مهم این است که نرخ پرواز چارتری نباید بیشتر از نرخ مصوب دولتی باشد، چرا که در صورت مشاهده، مسافر می‎تواند از آژانس مربوطه به سازمان شکایت کرده تا با آژانس متخلف برخورد شود. هم چنین تکرار این عمل می‎تواند منجر به تعلیق مجوز آژانس شود.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اگر بلیط چارتری را نباید بیشتر از نرخ مصوب فروخت، سود آن چگونه به‎دست می‎آید؟

در پاسخ باید بگوییم که اولا در روزهای غیرپیک (ایام عادی و غیرتعطیلی و خلوت) عموم مردم متقاضی خرید بلیط چارتر به‎دلیل ارزان‎تر بودن آن در مقایسه با بلیط سیستمی می‎باشند. زیرا شرکتی که به‎عنوان مثال سیت‎های پرواز زاگرس تهران مشهد را برای یک‎سال از ایرلاین زاگرس چارتر می‎کند، نرخ مصوب این پرواز را در قرارداد با ایرلاین مربوطه پرداخت نمی‎کند و حتما پرواز را با نرخی پایین‎تر از نرخ مصوب خریداری کرده است.

مثل زمانی که شما برای خرید لباس به فروشگاه می‎روید و در صورت خرید به مقدار بالا تخفیف قابل توجهی دریافت می‎کنید، روشن است تعداد مسافرینی که بخواهند با نرخ پایین به مقصد مشهد بروند قابل توجه‎تر از مسافرین متقاضی در پروازهای سیستمی است.

اما فراموش نکنید بسیاری از مسافرین نیز هستند که کیفیت پرواز برایشان مهم بوده و معمولا اصرار بر استفاده پرواز ایران ایر و ماهان را دارند. این را بدانید علاوه بر سلامت فنی بیشتر در پروازهای سیستمی، نوع پذیرایی، پرستیژ مهمانداران و استاندارد بالا در چیدمان صندلی‎های این پروازها بیش از پرواز چارتری به چشم می‎خورد.  مهم‎ترین برتری پروازهای سیستمی نسبت به چارتری برنامه‎ریزی دقیق‎تر مسئولین سیستمی نسبت به چارتری می‎باشد. به همین جهت است که در پروازهای چارتر تاخیر در پرواز بیشتر به چشم می‎خورد و یا به دلیل ترافیک فرودگاهی و یا OVER شدن پرواز (فروش بالاتر از ظرفیت یک پرواز) ساعت پرواز مسافر پس از صدور بلیط تغییر می‎کند و مسافر مجبور است یا پرواز خود را کنسل نموده و یا از پرواز جایگزین در سایر ساعات استفاده کند.

حال فرض کنید مسافر شما برای جلسه مهمی قصد سفر به مسیر کیش را دارد، در این میان اگر یکی از آژانس‎های چارتر کننده ایرلاین مورد نظر به‎دلیل بالا بودن تعداد متقاضی پرواز و عدم برنامه ریزی، بیش از تعداد سهمیه خود بلیط آن مسیر و آن پرواز را بفروشد، اصطلاحا اور شده و مجبور است چندین نفر از مسافرین پرواز اور شده را در پرواز جایگزین (چند ساعت قبل و یا بعد از ساعت اعلام شده) اعزام کند. در این میان، یا مسافر ناچار است پرواز جایگزین را انتخاب کرده و یا این‎که پرواز خود را بدون خسارت کنسل کند. به شرطی که آن پرواز بیشتر ار ۲ ساعت تاخیر داشته و یا زودتر انجام شود. اما بهترین پرواز برای مسافرینی که قصد سیاحت دارند پرواز چارتری بوده که از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از صدور پرواز نکات ذیل را به مسافر اطلاع دهید:

* پرواز چارتر غیر قابل کنسلی، تغییرنام، تغییر تاریخ و تغییر ساعت است! (البته با پیگرد قانونی و دوندگی فراوان قابل اجراست.)کوچک‎ترین تغییری پس از صدور آن  به درخواست مسافر و یا کارمند فروش انجام نخواهد شد.  بنابراین در گرفتن اسامی کامل و دقیق مسافر دقت لازم را به عمل آورده و قبل از صدور یک‎بار دیگر نام مسافر، تاریخ، ساعت، مسیرپروازی و ایرلاین و نیز بلیط رفت و برگشت را با وی چک کرده و سپس صادر نمایید. در حال حاضر تمامی مسیرهای داخلی پرواز چارتر نداشته و بیشترین تردد از تهران در مسیرهای: تهران- مشهد- تهران// تهران- کیش- تهران// تهران- شیراز- تهران// تهران- اصفهان- تهران// تهران- اهواز- تهران// تهران- قشم- تهران// تهران- بندرعباس- تهران است.

مورد دومی که چارتر کننده پرواز می‎تواند از طریق پرواز چاتری سود به‎دست آورد، فروش در غالب تور است. یعنی آن پرواز را با رزرو هتل و خدمات گردشگری به‎فروش برساند. مثال: نرخ اتاق یک تخته (سینگل یا SGL) در هتل تالار شیراز با صبحانه طبق برد (تعرفه اتحادیه) ۱/۲۰۰/۰۰۰ریال می‎باشد. در حالی که آن هتل برای آژانس و همکار خود ۱۰% تخفیف در نظر می‎گیرد. اینک شرکت مسافرتی می‎تواند آن پرواز را با یک شب هتل به‎فروش برساند، در حالی که نت (خالص پرداختی) برای شما  ۱/۰۸۰/۰۰۰ریال باشد.

نرخ مصوب پرواز شیراز:  ۱/۶۵۰/۰۰ریال

نرخ برد هتل شما: ۱/۲۰۰/۰۰ ریال

نرخ پرواز و هتل شما: ۲/۶۳۰/۰۰۰ = ۱/۰۸۰/۰۰۰ + (نرخ فرضی خرید پرواز) ۱/۵۵۰/۰۰۰ ریال

شما در کل مبلغ ۲/۶۳۰/۰۰۰ ریال بابت پرواز رفت و یک شب اقامت هتل پرداخت کرده‎اید، در حالی که می‎توانید تا حداکثر نرخ مصوب بفروش رسانید (۲/۸۵۰/۰۰۰ ریال). حال سود شما ۲۳۰/۰۰۰ ریال است.

تور هوایی

نکته: پرواز چارتری نرخ‎های تخفیف‎دار مانند نرخ کودک و جانباز ندارد، ولی به دستور سازمان هواپیمایی کشوری قابل کنسلی است.

چگونه بلیط چارتر را خرید و فروش بکنیم؟

شما می توانید به ۲ طریق اقدام به رزرو و یا فروش نمایید:

۱- از طریق سایت آژانس چاتر کننده

برای انجام رزرو از روی سایت ابتدا باید آژانس‎های فول چاتر را در مسیرهای متعدد و یا حداقل چارترکننده را به خوبی بشناسید. پس از آن که منابع سایتی را شناختید، می‎توانید با بستن قرارداد بین آژانسی که خود در آن مشغول هستید و آژانس چارترکننده موردنظر، پس از گرفتن شناسه کاربری و رمز عبور (Username و password)  از بخش ورود همکار وارد سیستم شوید. علاوه بر این که خرید شما به صورت نقدی نخواهد بود و می‎توانید پس از چند روز مبلغ آن را پرداخت نمایید، شاید از تخفیف جهت خرید همکار به عنوان کمیسیون نیز برخوردار شوید. در صورت عدم تمایل مدیر عامل به بستن قرارداد، می‎توانید از بخش ورود عمومی وارد سیستم شده و آنی و با استفاده از درگاه خرید الکترونیکی پرداخت و رزرو خود را انجام دهید. بیشترین رزروهای آنلاین پروازهای چاتری در سیستم‎های مقیم و سپهر و راویس یافت می‎شود.

نمونه‎ای از سیستم مقیم:

سیستم مقیم

نمونه‎ای از سیستم سپهر:

سیستم سپهر

همان‎طور که می‎بینید، حتی طراحی سایت سپهر با مقیم از نظر ظاهری هم تفاوت دارد.

در پروازهای مربوط به سیستم رزرواسیون سپهر به علامت‎های درج شده در ستون اول سمت راست توجه کنید. مانند :

سیستم سپهر

× در قسمت تعداد گاهی رقم ۹ و گاهی کمتر به معنای AVAILABLE  می باشد. یعنی پرواز بیش از تعداد ۹ نفر جا دارد که قابل نمایش نمی‎باشد، اما در صورت نشان دادن کمتر از ۹، موجودی پرواز همان تعداد نمایش حقیقی است. به عنوان مثال ۳ نفر است.

۲٫ با ارسال درخواست کتبی از طریق فاکس ایمیل یا برنامه‎های پیام رسان

نمونه‎ای از درخواست رزرو پرواز به‎شرح ذیل است:

آژانس هواپیمایی………………….

همکار گرامی سرکار خانم / جناب آقای …………………..

لطفا جهت رزرو پرواز تهران مشهد به تاریخ …………….ساعت…………..ایرلاین……………

نام مسافرین………………………………………………..اقدام فرمائید

نرخ هر نفر نت………………..تومان/ریال

نوشتن تمام قسمت‎های ذکر شده الزامی می‎باشد. درصورت داشتن مسافر زیر ۲ سال INF  مخفف اینفنت را حتما جلوی نام مسافر ذکر کنید. در پرواز چارتری  برخلاف پرواز سیستمی که تخفیف‎هایی برای کودک و نوزاد در نظر گرفته می‎شود،  بهای بلیط برای افراد بالای ۲ سال کامل می‎باشد. اما در مواردی دیده شده که برخی ایرلاین‎ها در بعضی تاریخ‎ها ومسیرها  جهت مسافر chd (مخفف چایلد)، یعنی بین ۲ تا ۱۲ سال، تخفیفی در نظر می‎گیرند. بنابراین بهتر است در صورت داشتن مسافر CHD نیز قبلا طی درخواست کتبی اعلام کنید.

پس از آن‎که درخواست را روی سربرگ با مهر شرکت خود و امضاء آماده و به آژانس موردنظر فاکس کردید، با آژانس موردنظر و کانتر فروش آن تماس گرفته و از رسیدن فاکس اطمینان حاصل کنید. پس از آن باید مبلغ پرواز را به شماره حساب مدیرعامل یا حساب شرکتی مورد نظر واریز نموده و پس از ارسال فیش واریزی از طریق فاکس، بلیط پرواز خود را از آژانس فروشنده با استفاده از فاکس یا ایمیل دریافت کنید. قبل از تحویل بلیط به مسافر حتما آن را چک کنید و از صحت تاریخ، اسامی، ساعت، مسیرایرلاین و … مطمئن شوید. از مسافر نیز بخواهید حتما بلیط خود را چک کرده و یک دست نوشت از وی به‎منظور صحیح بودن بلیط بگیرید. مهر  VALIDATOR را که نشان دهنده تاریخ صدور است فراموش نکنید.

 

نوشته شده توسط نگین چپریان، مدرس بند ب

درباره سعید سویزی

مدیر محتوای وبسایت آکادمی فرانگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *