خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی محتوایی / بازاریابی محتوایی خود را کامل کنید!

بازاریابی محتوایی خود را کامل کنید!

Image result for ‫بازاریابی محتوایی‬‎

این روزها تقریباً همه‌ی کسب وکارها حداقل یک سایت برای معرفی خود و برندشان دارند. بسیاری دیگر هستند که فروشگاه‌های آنلاین دارند و یا در صفحات اینستاگرام و فیسبوک خود جدیدترین محصولاتشان را نشان می‌دهند. راه‌های دیگری هم برای تبلیغ در فضای مجازی وجود دارند که شامل تبلیغات بنری یا نوشتن رپورتاژ آگهی می‌شود.

بیل گیتس می‌گوید که محتوا همان ابزاری است که می‌توان بوسیله‌ی آن، پول زیادی از طریق اینترنت بدست آورد. بسیاری از افراد موفق دیگر در زمینه کسب و کار نیز این گفته را تأیید کرده اند و با نوشتن مقالات و کتاب‌هایی زیاد، محتوا را یک ابزار قدرتمند برای پولسازی معرفی می‌کنند.

بازاریایی محتوایی

بازاریابی محتوا بصورت آنلاین عبارت است از تهیه و انتشار محتوا برای مشتریان آنلاین. این روزها حتی رنگ‌های وبسایت شما و دکمه‌ها و لینک هایی که در سایت هستند و حتی عبارات ساده‌ای همچون “کلیک کنید” هم، جزو محتوا و بازاریابی محتوا هستند.

بنابرین می‌توان گفت هرآنچه که ابزاری دیجیتال و مخصوصاً آنلاین باشد و باعث شود مخاطبان شما از بودن در کنار شما و پیگیری شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و سایت شما لذت ببرند به نوعی بازاریابی محتوا است. در این نوع بازاریابی صبور بودن بسیار نکته‌ی مهمی است زیرا رقابت بسیار بیشتر است. افرادی که بتوانند محصول فیزیکی بسیار باکیفیتی در یک زمینه (به عنوان مثال خودرو) تولید کنند شاید بسیار کم باشند، اما رقابت در فضای مجازی برای فروش خودرو و ایجاد رابطه خوب با مشتری باید بسیار با دقت صورت گیرد. این فصل را با مثالی از بازاریابی محتوایی به پایان می‌رسانیم و در فصل آینده وارد عمل می‌شویم.

 

نویسنده: آرام نصیری

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بازاریابی محتوایی

ایده‌های تولید محتوا

شما می‌توانید با توجه به روند فعالیت‌های روزمره، هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه خود، سوژه‌هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *