خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی محتوایی / محتوای خود را به پول تبدیل کنید!

محتوای خود را به پول تبدیل کنید!

بازاریابی محتوایی

اکنون که خود را به عنوان تولید‌کننده‌ی محتوا و یا صنعت محتوا می‌شناسید و تفاوت مشتری با مخاطب را نیز متوجه شدید، می‌خواهیم کار اصلی بازاریابی محتوایی را معرفی کنیم. شما نیازهای مشتریان را نیز تا کنون شناخته‌اید و می‌دانید که مشتریان با چه اهدافی در فضای مجازی حضور پیدا می‌کنند. اکنون شما باید ابتدا آن‌ها را به سفر ترغیب کنید و سپس خود را به عنوان بهترین همراه آن‌ها در سفر معرفی کنید.

همانطور که گفتیم هر سفر ۶ مؤلفه دارد که شما به‌عنوان آژانس لازم است از هر کدام از این مؤلفه‌ها، بهترین نمونه‌ی آن را انتخاب کنید یا اینکه تلاش کنید آن‌ها را ایجاد کنید. هرچند بهترین نوع بازاریابی محتوایی همان است اما در اینجا سخن ما این نیست. شما پس از آنکه برندینگ موفقی داشتید، باید صبر به خرج دهید تا مخاطبانتان به تدریج به مشتریانتان تبدیل شوند. در اینجا لازم است که شما در بازاریابی خود، منطق پولسازی درستی را پیش رو بگیرید. تعریف منطق پولسازی این است که مشتریانتان با خواندن محتوای شما به خود بگویند “چه محتوای خوب و آموزنده و …. من می‌خواهم مشتری این شرکت شوم.” در اینجا به چند نمونه اشاره می‌کنیم و توضیح اینکه چطوری می‌توانید به این هدف برسید را در فصل سوم بیان می‌کنیم.

نمونه‌هایی از منطق پولسازی صحیح

وب‌سایت Visit Dubai یکی از بهترین نمونه‌های تولید محتوا در حوزه‌ی گردشگری است. در این وب‌سایت شما با تقارن زیبایی از رنگ و محتوا مواجه می‌شوید که در همان نگاه اول تأثیر مثبتی روی شما خواهد گذاشت. این سایت در یکی از قسمت‌های خود، بعد از ارائه‌ی محتوای با کیفیت از یک مکان خاص در دبی، فایل‌هایی pdf تحت عنوان راهنمای گردش در اطراف آن مکان را ارائه می‌دهد. خودتان را جای یک مخاطب بگذارید که قصد دیدار از دبی را دارد! آیا با دیدن این وب‌سایت منظم و زیبا که محتوایی کاربردی و به روز به شما ارائه داده است، مشتری آن نمی‌شوید و ترغیب نمی‌شوید از خدمات آن استفاده کنید؟

بازاریابی محتوایی

نمونه‌ی موفق دیگری در این حوزه وب‌سایت Australia است که با سبکی داستانی و با استفاده از ویدیو و تصاویری منحصربفرد، داستانی را از گردش در استرالیا ساخته است. دو نفر به نام‌های “کریس” و “دنی” بازیگران این داستان جذاب هستند که در تمام صفحات وب‌سایت اثر آن‌ها دیده می‌شود اگر شما قصد سفر به استرالیا را داشته باشید، بعد از بازدید از این وب‌سایت، آیا مایل نخواهید شد از این گروه کمک بگیرید؟ این منطق پولسازی درستی است.

بازاریابی محتوایی

نرخ تبدیل

فرض کنید شما با روش‌های مختلف فردی را ترغیب کرده‌اید که وارد سایت شما شود. این ورود الزاماً به معنای خرید از شما نیست و در اینجا قدرت محتوای شما تعیین کننده است که آیا آن نفر از شما خرید کند یا خیر. به عنوان مثال شما در کانال تلگرام خود، پستی برای تبلیغ یکی از تورهای خود قرار می‌دهید. در ابتدا باید بدانید که تعداد افرادی که این پیام را می‌بینند و وارد سایت می‌شوند عددی کوچک است. نسبت افرادی که با دیدن سایت یا آگهی شما در سایتتان، از شما خرید می‌کنند به تمام افرادی که به سایتتان سر زده‌اند، نرخ تبدیل گفته می‌شود.

احتمالاً می‌توانید حدس بزنید که تا چه اندازه محتوای شما و بازاریابی صحیح محتوایی شما بر روی این نرخ تبدیل تأثیرگذار است. به بیان ساده‌تر، هرچه شما محتوای بهتری برای ارائه به مخاطب داشته باشید، نرخ تبدیل بهتر و فروش بهتری روی خدمات و تورهای خود خواهید داشت.

 

 

نویسنده: آرام نصیری

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بازاریابی محتوایی

ایده‌های تولید محتوا

شما می‌توانید با توجه به روند فعالیت‌های روزمره، هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه خود، سوژه‌هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *