محتوای قدیمی

بازاریابی محتوایی

بحث اصلی بازاریابی محتوایی، تولید محتواست اما هنگامی که از استراتژی محتوایی صحبت می‌کنیم، بی‌شک استفاده از محتواهای قبلی نیز بسیار اهمیت می‌یابد. شما باید این را بدانید که هرچقدر برای محتواهای قدیمی خود وقت گذاشته باشید، باز هم می‌توانید آن‌ها را بهبود بخشید و با صرف زمان کمتری، نتیجه‌ای برابر با تولید محتوای جدید بدست آورید. در اینجا ما چهار استراتژی که می‌توانید در قبال محتوای قدیمی خود اتخاذ کنید را با ذکر مثال‌هایی مناسب از صنعت گردشگری، بسط می‌دهیم

باز نشر

شما در بازنشر نیازی ندارید که تغییری را اعمال کنید. بلکه محتوایی را که قید زمان در آن وجود ندارد و برای زمان‌های مختلف کاربرد دارد، مجدداً ارسال می‌کنید. به عنوان مثال شما در اینستاگرام خود یک اینفوگرافی در رابطه با غذایی محلی منتشر کرده‌اید یا تصویری از یک اقامتگاه بومگردی در کانال تلگرام خود گذاشته‌اید و بعد از مدتی تصمیم می‌گیرید همسو با سیاست خود آن تصویر را مجدداً نمایش دهید. در این صورت شما فقط آن عکس را مجدداً در کانال یا صفحه‌ی خود قرار می‌دهید و نیاز به تغییراتی اساسی ندارید.

بازسازی

بازاریابی محتوایی

در بازسازی محتوا، لزومی ندارد که شکل محتوا عوض شود بلکه تغییراتی که مد نظر دارید را اعمال می‌کنید. از ویرایش یک مقاله گرفته تا اضافه کردن عنصری به یکی از عکس‌های خود جزو بازسازی محتوا قرار می‌گیرند. به عنوان مثال شما در گذشته عکسی را منتشر کرده‌اید که در آن تور خود و ویژگی‌های آن را ارائه داده‌اید و اکنون پس از چند ماه قصد دارید همان تور را اجرا کنید به تغییری که در تاریخ اعمال می‌کنید، باسازی گفته می‌شود.

بازآفرینی

کاری که در بازآفرینی انجام می‌دهید، تغییراتی اساسی است که بطور کلی در دوسته قرار می‌گیرد. اول اینکه شما یا مخاطبان خود را تغییر می‌دهید، یا قالب محتوای خود را.

در تغییر فرم محتوا، شما به عنوان مثال مجموعه‌ای از پست‌های قدیمی خود را درون یک فایل بصورت یک روزنامه الکتورنیکی تجمیع می‌کنید و در تلگرام یا وبسایت خود انتشار می‌دهید. به عنوان مثال شما می‌توانید یک کتاب کامل از پست‌هایی که در مورد آثار تاریخی استان کرمان نوشته‌اید، جمع‌آوری کنید. همچنین می‌توانید مجموعه‌ای از عکس‌های خود در مورد یک استان را با صداگذاری و سایر ترفندهای ویدیویی، به یک ویدیویی جذاب تبدیل کنید.

بازاریابی محتوایی

در تغییر مخاط کاری که انجام می‌دهید این است که با افزودن یا کاستن برخی ویژگی‌ها به محتوای خود، آن را مناسب افراد و اقشار مختلف می‌کنید. به عنوان مثال می‌توانید محتوایی را که در مورد هر شهر تولید کرده‌اید، به گونه‌ای تغییر دهید که علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی یا اثار فرهنگی و تاریخی را مورد خطاب قرار دهد. در تغییر مخاط کاری که انجام می‌دهید این است که با افزودن یا کاستن برخی ویژگی‌ها به محتوای خود، آن را مناسب افراد و اقشار مختلف می‌کنید. به عنوان مثال می‌توانید محتوایی را که در مورد هر شهر تولید کرده‌اید، به گونه‌ای تغییر دهید که علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی یا اثار فرهنگی و تاریخی را مورد خطاب قرار دهد.

حذف

بازاریابی محتوایی

این واقعیت که برخی محتواهای شما قابل بازنشر، بازسازی یا باآفرینی نیستند، واقعیتی تلخ است اما باید قبول کنید که چنین محتوایی وجود دارد. سیاستی که می‌توانید نسبت به این نوع محتوا داشته باشید این است که یا آن‌ها را حذف کنید و یا به حال خود بگذارید. برخی از محتواهایی که قبلاً تهیه کرده‌اید ممکن است منسوخ شده باشند و در زمان حاضر، حاوی اطلاعات غلطی باشند.

هیچ‌گاه فریب این را نخورید که این محتوا هنوز هم بازدید دارند و به سایت شما یا کانال شما در تلگرام مخاط می‌آورند. این گونه محتوا دارای اطلاعاتی غلط هستند و باید به سرعت حذف شوند؛ زیرا مخاطب با مواجهه با آن‌ها برند شما را برندی غیر قابل اطمینان و منسوخ می‌شناسد. بنابرین از حذف محتوای نامناسب به هیچ وجه دچار تردید نشوید.

 

 

نویسنده: آرام نصیری

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

نیازهای مردم در شبکه‌های اجتماعی

این روزها افراد توسط اطلاعات زیادی بمباران می‌شوند؛ اما برای یک آژانس فعال در حوزه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *