خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی محتوایی / نظم در بازاریابی محتوایی

نظم در بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی

نظم در بازاریابی محتوایی شامل بخش‌های زیادی می‌شود؛ از نظم در ارسال مطالب گرفته تا نظم در قالب‌بندی هر محتوا و یا نحوه‌ی قرارگیری محتوا در صفحات مختلف بر مخاطب اثرگذار است. در این بخش چند نمونه از نظم را به‌صورت خلاصه ارائه می‌کنیم.

محتوای خود را دسته‌بندی کنید. این دسته‌بندی در وب‌سایت شما خود را در منوها نشان می‌دهد و در شبکه‌های اجتماعی می‌توانید با استفاده از هشتگ‌ها، آن‌ها را مرتب کنید.

سعی کنید یک روند منطقی برای گذاشتن پست وبلاگ در سایت خود داشته باشید. این کار نه تنها میزان درگیری مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بلکه بر روی سئوی سایت هم اثر می‌گذارد.

محتواهای خود را در یک فرمت و یک قالب در بیاورید؛ به عنوان مثال در صفحه‌ی معرفی شهرها یا کشورها و یا جاذبه‌ها، سعی کنید که ساختار متن و پاراگراف‌ها و حتی عنوان‌ها یکسان باشد؛ این کار به برندینگ شما خیلی کمک می‌کند.

در چیدمان عناصر هرکدام از صفحات خود سعی کنید نظم را رعایت کنید. اگر برای یک شهر نقشه و راه دسترسی را در سمت چپ تصویر نشان می‌دهید، سعی کنید برای تمام محتوای آن دسته‌بندی خود، نقشه را در سمت چپ تصویر نشان دهید.

اینفوگرافی‌های خود را با یک قالب مشخص ارائه دهید. اگر سایز تصویر شما مربعی است، سعی کنید همیشه این سایز را حفظ کنید؛ برای این کار ایده‌های زیادی می‌توانید پیاده‌سازی کنید به عنوان مثال می‌توانید به عکسی که مستطیلی است، محتوایی دیگر اضافه کنید تا در نهایت مربعی به دست برسد. این کار را می‌توانید با استخدام یک نفر گرافیست حرفه‌ای انجام دهید.

در ویدیوهای خود از نمایه‌ها، صداها و رنگ‌بندی‌های واحد استفاده کنید به عنوان مثال اگر شخصیت‌هایی را برای یکی از ویدیوهای خود معرفی می‌کنید، سعی کنید همین شخصیت یا حداقل شکل ظاهری او را در ویدئوی دیگرتان استفاده کنید.

 

نویسنده: آرام نصیری

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

نیازهای مردم در شبکه‌های اجتماعی

این روزها افراد توسط اطلاعات زیادی بمباران می‌شوند؛ اما برای یک آژانس فعال در حوزه‌ی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *