خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی محتوایی / نمونه‌ای از بازاریابی محتوایی در حوزه‌ی گردشگری

نمونه‌ای از بازاریابی محتوایی در حوزه‌ی گردشگری

گروه اکسپدیا در واقع یک سازمان مسافرتی بزرگ است که چندین وب‌سایت در زمینه‌های رزرو بلیط هواپیما و قطار، کرایه‌ی تاکسی، رزرو هتل، تولید محتوای گردشگری، اخبار گردشگری و … دارد. صفحه‌ی اصلی این گروه به شکل زیر است.

بازاریابی محتوایی

تمام عناصری که در این تصویر می‌بینید در راستای یک بازاریابی محتوایی موفق است که بوسیله‌ی یک استراتژی پیاده سازی شده است. از انتخاب رنگ‌ها گرفته تا تصویری که یک ساحل آفتابی جذاب را نشان می‌دهد، به شما حسی خوب می‌بخشد. علاوه بر این حس اعتمادی که در این سایت وجود دارد، از منوی ثانویه‌ی سایت که اتفاقاً بیشتر در معرض دید است، می‌توانید متوجه شوید که این وبسایت چه خدماتی را ارائه می‌دهد و شما را به دورن خود می‌کشاند. دکمه‌ها و حق انتخاب‌هایی که در اینجا دیده می‌شوند بسیار هوشمندانه هستند. به عنوان مثال این باکس‌ها به خودی خود، خیلی دقیق شما را راهنمایی می‌کند:

بازاریابی محتوایی

و یا نمونه‌ای دیگر در حق انتخابی است که برای سبک سفر شما قائل است. آیا شما علاقه دارید کم هزینه کنید، آیا به سفر لاکچری علاقه‌مند هستید یا سفری که می‌خواهید بروید کاری است و شما فرصت زیادی ندارید.

بازاریابی محتوایی

یادتان باشد که این گونه اطلاعات و خدمات را ما جزوی از بازاریابی محتوایی می‌دانیم. اما بخش قابل توجه دیگری از این گروه، مجله‌ی گردشگری آن‌هاست که پیشنهاد می‌کنیم برای تولید محتوا در حوزه مقاصد و جاذبه‌های گردشگری از آن استفاده کنید. صفحه‌ی اصلی این مجله بدین صورت است:

بازاریابی محتوایی

نکته‌ای که شاید شما هم متوجه آن شده‌اید، انتخاب رنگ این صفحه است که دقیقاً همان رنگ‌های خود وب‌سایت اصلی است و با رنگ‌های لوگوی این گروه نیز تناسب دارند.

اگر به منوی مجله دقت کنید، اطلاعاتی مفید را بدست می‌آورید؛ این منو بیان می‌کند که شما به هر کدام از این شیوه‌ها قصد سفر داشته باشید، ما برای شما پیشنهاداتی داریم و محتوای مفید مربوط به آن را نیز تهیه کرده‌ایم. بررسی اینکه در هر بخش چه اطلاعاتی قرار دارد را به خود شما واگذار می‌کنیم. اما بدانید که نظم و کامل بودن دو فاکتور مهم در بازاریابی محتوایی هستند که نمونه‌ی آن را در گروه اکسپدیا می‌توانید مشاهده کنید.

تمام ویژگی‌هایی که می‌توان به فعالیت‌های گروه اکسپدیا مربوط دانست، در حوزه‌ی بازاریابی محتوایی است. آن‌ها با نظم و دقتی که دارند، مشتری را جذب خود می‌کنند و به همین دلیل است که یکی از موفق‌ترین‌ها و پر درآمدترین سازمان‌های گردشگر در سراسر دنیا لقب گرفته‌اند.

افراد فقط با خواندن یک متن از آن‌ها یا دیدن یکی از ویدیوهای آن‌ها ممکن است به سفر به جایی ترغیب شوند و بدون شک اولین جایی که برای رزرو بلیط خود یا هتل و حتی تاکسی خود روی آن حساب می‌کنند، همان جایی است که بهترین محتوا و با کیفیت‌ترین محتوا را به آن‌ها ارائه داده است. این موفقیت حاصل کاری منظم و تمیز است.

 

نویسنده: آرام نصیری

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بازاریابی محتوایی

ایده‌های تولید محتوا

شما می‌توانید با توجه به روند فعالیت‌های روزمره، هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه خود، سوژه‌هایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *