خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی ایمیلی / نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی

نرم‌افزار بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

برای تبلیغات و بازاریابی ایمیلی از نرم‌افزارهای مختلفی می‌توان استفاده نمود که در زیر به برخی از آن‌ها اشاره شده است. نکته مهم این است که برخی از نرم‌افزارهای داخلی ممکن است مورد اعتماد نباشند زیرا نکته مهم بازاریابی ایمیلی این است که ایمیل‌های ارسالی از سمت ما در اینباکس کاربر قرار گیرند و با توجه به محدودیت‌هایی که شرکت‌های داخلی در حوزه ارتباط با شرکت‌های خارجی دارند ممکن است موجب ایجاد اشکالاتی در ارسال ایمیل شود.

چرا باید از این‌گونه نرم‌افزارها استفاده کنیم؟

این‌گونه ابزارها زیرساخت‌های فنی پیچیده‌ای دارند که احتمال اسپم شدن ایمیل‌های ارسالی شما را کمتر می‌کنند، از سرعت ارسال بالا برخوردار هستند؛ مثلاً از طریق این نرم‌افزارها شما می‌توانید ۵۰۰۰۰ ایمیل را در کمتر از ۲ دقیقه ارسال کنید، به شما امکان شخصی‌سازی ایمیل‌ها را می‌دهند و همین‎طور فرم اشتراک را در اختیار شما قرار می‌دهند تا از طریق آن لیست خود را جمع‌آوری کنید.

مزیت دیگر استفاده از این ابزارها این است که به شما گزارشات کاملی از ایمیل‌های ارسالی را ارائه می‌دهند. چند نفر ایمیل شما را باز کرده، چند نفر اسپم کرده، چند نفر روی لینک‌های شما کلیک کرده‌اند، چه کسانی روی یک لینک خاص کلیک کرده‌اند و … . خودمان باید تست کنیم چه زمانی بهتر است ایمیل ارسال کنیم، چه متنی بهتر است، پیشنهاد ویژه فروش در چه ساعتی بهتر است بدهیم، نرم‌افزارهای ارسال ایمیل گزارش تعداد ایمیل‌های باز شده را می‌دهند. با استفاده از این اطلاعات می‌توانیم تست کنیم و حالت بهینه را پیدا کنیم.

نرم‌افزار mailchimp

بازاریابی ایمیلی

mailchimp یکی از ابزارهای معروف در زمینه ایمیل مارکتینگ است. این ابزار گزارشاتی ارائه می‌دهد که می‌توانید آن‌ها را ببینید و تحلیل کنید که چقدر از ایمیل‌ها و در چه زمانی باز می‌شوند. از این طریق، می‌توانید بهترین زمان ارسال ایمیل را پیدا کنید.؛ بعد طبق آن، برای ایمیل زدن‎تان یک برنامه بچینید. با استفاده از این ابزار می‌توانید در ماه به دو هزار کاربر مجزا ایمیل ارسال کنید که می‌توانید در ماه برای هر کاربر شش ایمیل هم ارسال کنید؛ یعنی به عبارتی ۱۲ هزار ایمیل در هر ماه. اگر می‌خواهید ایمیل‌های بیشتری ارسال کنید باید از حالت غیر رایگان این نرم افزار استفاده کنید که به‌عنوان‌مثال برای ارسال ایمیل به ۳۰۰۰ کاربر در ماه آن هم به تعداد نامحدود باید ۴۰ دلار بپردازید.

راحیل دژکام مدیر بهینه‌سازی وب‌سایت (CROM)

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی

در یک چشم­‌انداز دیجیتالی که دائماً در حال تکامل است، ابزارها و برنامه‌­ها می‌­آیند و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *