خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی شبکه‎های اجتماعی / ابزارهای مفید جهت مدیریت بهتر شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مفید جهت مدیریت بهتر شبکه‌های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

Hashtracking

علامت # در میان انگلیسی‌ زبان‌ها، یک علامت جدید نیست؛ این علامت که Number Sign نامیده می‌شود، در میان آمریکایی‌ها به‌عنوان جایگزین واژه‌ی عدد به کار می‌رود؛ به‌عنوان‌مثال نفر اول را با ۱# نشان می‌دهند و می‌خوانند: Number One

این علامت راه خود را به صفحه‌کلید تلفن‌ها هم باز کرد و در آنجا معمولاً Hash خوانده می‌شد. به‌طور خاص کسانی که خارج از آمریکا بودند و این علامت را علامت اعداد یا Number Sign نمی‌دانستند، اصطلاح هش Hash را برای آن به کار می‌بردند. در صفحه‌کلید تلفن هم به کلیدی که علامت # روی آن ترسیم‌شده بود، Hash Key می‌گفتند.

در هر جا که می‌نگرید، هشتگ‌ها برای مرتب کردن محتوا، اطلاعات و تقویت کمپین‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. هشتگ یک نماد پیشوندی و یکی از تگ‌های فراداده است که در خدمات شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌شود. اگر بخواهیم هشتگ را به زبان ساده‌‌تر تعریف کنیم، برچسبی است که برای دسته‌‌بندی و به اشتراک‌گذاری پست‌ها و نظرات درباره‌ی موضوعی خاص در سطح جهانی و فراتر از حلقه و فهرست دوستان به کار می‌رود.

هشتگ پیام‌های شما را تقویت می‌کند و آن‌ها را بخشی از گفتگو‌های چند پلتفرم جهانی می‌سازد. شناخت هشتگ‌ها و روندهای هشتگ‌ها مرتبط با نام تجاری شما می‌تواند به شما در برقراری تماس با مخاطبین خود کمک کند تا تاثیرات تلاش‌های بازاریابی خود را اندازه‌گیری کنید و عوامل تأثیرگذار را شناسایی کنید.

هشتگ

هشتگ‌ها می‌توانند خنده‌دار، جالب و یا قابل تأمل باشند و تأثیری پایدار بر روی کسب‌وکار شما داشته باشند. اگر بخواهید این هشتگ‌ها را به نوعی اندازه‌گیری یا دسته‌بندی کنید، به کاربرانی که بیشترین هشتگ را زده‌اند دسترسی داشته باشید و محبوب‌ترین پست را در هشتگ موردنظر خود پیدا کنید، بهترین ابزار برای شما Hashtracking می‌باشد.

در سایت Hashtracking می‌توان گزینه‌های مختلفی را برای ارزیابی دید یا مثال‌هایی از آن یافت که در زیر به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

Track

پیگیری ساده، هوشمند، قدرتمند! ردیابی رسانه‌های اجتماعی و مانیتورینگ عمیق با تاریخ دقیق برای آنچه شما دنبال آن هستید و به آن نیاز دارید.

Explore

برای استفاده از این بخش لازم نیست حتماً مشتری سایت باشید. می‌توانید با یک کلیک ساده و جستجوی هشتگ موردنظر خود از بات سایت استفاده کنید. هشتگ موردنظر خود را در توییتر یا اینستاگرام جستجو کنید و نتایج به‌دست‌آمده را مشاهده کنید. این قابلیت می‌تواند ۱۵۰۰ توییت اخیر و یا ۳۰ پست پیشین اینستاگرام را در ۳۰ روز گذشته به شما نشان دهد.

Stream

این سرویس برای کاربرانی که می‌خواهند ایونت‌هایی مثل اتفاقات سیاسی و یا اتفاقات روز مهم مثل جام جهانی را دنبال کنند فوق‌العاده است. هشتگ‌های مربوط به هر رویداد را پیگیری می‌کند و نمایش می‌دهد.

Hashtracking یک ابزار قدرتمند مربوط به هشتگ است که به کاربران این امکان را می‌دهد که دیدگاه دقیقی به هشتگ‌های کمپینی خود داشته باشند و بتوانند تمامی جزییات شامل زمان هشتگ زدن توسط اینفلوئنسرها، رنگ استفاده شده در هشتگ‌های اینستاگرامی و روزهایی که هشتگ بازخورد یا لایک بیشتری داشته را بدانند.

برخی از نتایج ارائه شده شامل نمودارهای گرافیکی، توییت‌ها و ریتوییت‌ها و فهرست مشارکت‌کنندگان و دسترسی به آن‌هاست. با استفاده از این ابزار، کاربران می‌توانند هشتگ‌های کمپین‌های خود را زیر نظر بگیرند و مشتریان احتمالی خود را شناسایی کنند.

قابلیت‌های Hashtracking در چهار کلمه خلاصه می‌شود: بررسی کننده‌ی فعالیت هشتگ، اندازه‌گیری تاثیرگذاری، تحلیل‌گر و نشان‌دهنده‌ی نمودارهای گرافیکی

آنالیزها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • Total posts: تمامی پست‌های مربوط به هشتگ در روزهای انتخابی شما بررسی می‌شوند
  • An activity summary: یک خلاصه از اینتراکشن‌ها به شما داده می‌شود
  • Buzz words: شامل لغت‌هایی است که در پست‌هایی که مربوط به هشتگ موردنظر شماست بیشتر استفاده‌شده‌اند
  • Desktop or mobile: هشتگ‌هایی که با تلفن‌های هوشمند بررسی‌شده‌اند و یا در وب و دسکتاپ پست‌شده‌اند را جداگانه به شما نمایش می‌دهد
  • Peak use: در هرروز ساعت‌هایی که هشتگ داغ بوده و بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد را جداگانه نشان می‌دهد
  • Engagement: میزان درگیر شدن و تأثیرگذاری هشتگ بر مردم را نشان می‌دهد

تعرفه‌ی Hashtracking در بسته‌های زیر خلاصه شده است:

هشتگ

بعضی از برندهای معروفی که از Hashtracking استفاده می‌کنند از قرار زیر است:

هشتگ

در ادامه به ارائه‌ی یک مثال برای استفاده از Hashtracking می‌پردازیم:

همان‌طور که در جریان هستید اخیراً رئیس‌جمهور آمریکا، دونالد ترامپ تصمیم گرفت از برجام و توافق تاریخی حاصل بین ایران و شش قدرت اقتصادی و سیاسی جهان خارج شود که طبعاً واکنش‌های شدید کاربران شبکه‌های اجتماعی و استفاده از هشتگ JCPOA را در سراسر جهان در برداشت؛ حال ما در سه روز اخیر آمار استفاده از این هشتگ در اینستاگرام را بررسی می‌کنیم. در لینک روبه‌رو شاهد این تحلیل‌ها هستیم کلیک کنید

در Overview در ابتدای صفحه در Recent Activity کاربرانی که به‌تازگی دراین‌باره هشتگ زده‌اند را می‌بینیم. در بخش Recap اطلاعاتی در مورد آمار و ارقام تعداد پست‌ها، تعداد کامنت‌ها، لایک‌ها و کلا اینتراکشن‌های مربوط به خروج آمریکا از برجام را می‌بینیم؛ برای مثال ۱۵۱ پست در سه روز اخیر گذاشته شده که بیش از ۲۳۰۰۰ نفر آن‌ها را لایک کرده‌اند.

در Activity summary شاهد نموداری هستیم که نسبت تعداد پست‌هایی که گذاشته‌اند و کسانی که پست‌ها را مشاهده کرده‌اند را نشان می‌دهد. همچنین در Geolocation تمامی نقاطی در دنیا که از این هشتگ استفاده کرده‌اند را می‌توان مشاهده کرد و در قسمت جالب Buzz Words می‌توان بیشترین کلماتی که در پست‌های حاوی این هشتگ استفاده شده را دید. همچنین اطلاعات دیگری نظیر هشتگ‌های تاپ در سه روز انتخابی، تعداد پست‌های حاوی این هشتگ توسط هر کاربر و بیشترین رنگی که در این پست‌ها استفاده شده و بیشترین رنگی که لایک شده را می‌توان به دست آورد.

شبکه های اجتماعی

امیر قهرمانی مدیر آکادمی فرانگر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

تبادل

تبادل در شبکه‌های اجتماعی

یکی از راه‌های معرفی و افزایش تعداد فالوور آژانس یا کسب‌وکار گردشگری شما تبادل پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *