خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی شبکه‎های اجتماعی / ابزارهای مفید جهت مدیریت بهتر شبکه‌های اجتماعی

ابزارهای مفید جهت مدیریت بهتر شبکه‌های اجتماعی

شبکه اجتماعی

Buffer

Buffer یک روش جدید و هوشمند برای به اشتراک‌گذاری هر آن چیزی است که می‌خواهید در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید. با توجه به قابلیت‌های جالب این ابزار افراد از آن تحت عنوان دستیار شبکه‌های اجتماعی نیز یاد کرده‌اند.

نحوه کار با Buffer بسیار ساده است. پست‌ها را در درون صف‌های انتظار قرار می‌دهید و سپس این پست‌ها به‌صورت اتوماتیک و رأس زمان مقرر در شبکه‌های اجتماعی مختلف قرار خواهند گرفت. قابلیت‌های ویرایشی Buffer این اجازه را به شما می‌دهد تا بتوانید پست‌ها را برای هر شبکه اجتماعی خصوصی‌سازی کنید و فرمت زمان‌بندی خود را با توجه به کشور خود اختصاصی سازید.

یکی از نکات مثبت این ابزار برای کاربران ایرانی، عدم مسدودیت آن و همچنین شناسایی ساعت ایران برای پست‌گذاری راحت‌تر می‌باشد. نسخه‌های گوناگونی از ابزار Buffer موجود می‌باشد که هرکدام از آن‌ها برای مخاطبانی خاص ایجاد گردیده است. در نسخه رایگان این ابزار تنها می‌توان ۳ حساب کاربری را به Buffer متصل کرد و قابلیت قرار دادن ۱۰ پست در صف انتظار وجود دارد. برای استفاده از امکانات بیشتر بافر می‌بایست حساب خود را با توجه به نیاز خود به نسخه‌های پولی تغییر داد.

با ارتقای حساب کاربری Buffer به نسخه‌های پیشرفته‌تر علاوه بر بیشتر شدن تعداد حساب‌های قابل اتصال و تعداد پست‌های در صف انتظار، قابلیت‌های مهم و جدیدی نیز به ابزار Buffer اضافه خواهد شد. مهم‌ترین این قابلیت‌ها پنل تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی و همچنین ابزار‌های مدیریت تیمی حساب Buffer می‌باشد.

از طریق تحلیلگر Buffer می‌توان عملکرد حساب‌های اجتماعی مختلف خود را بررسی نمود، نقاط ضعف و قوت هر شبکه اجتماعی خود را متوجه شد و درنهایت در راستای ارتقای عملکرد شبکه‌های اجتماعی خود گام برداشت.

نسخه‌های مختلف ابزار Buffer

نسخه‌های مختلفی از ابزار Buffer برای استفاده‌کنندگان گوناگون موجود می‌باشد که هر کدام از مخاطبان می‌توانند با توجه به نیاز‌های خود نسخه مناسب را انتخاب نمایند.

شبکه‌ های اجتماعی

در نسخه رایگان این ابزار تنها می‌توان سه حساب اجتماعی را به بافر متصل نمود و امکان قرار دادن ۱۰ پست در صف انتشار وجود دارد. این در حالی است که در کامل‌ترین نسخه این ابزار که ماهانه ۳۹۹ دلار هزینه در پی دارد، امکان اتصال ۱۵۰ حساب اجتماعی و قرار دادن تا ۲۵۰۰ پست در صف انتشار مهیا می‌باشد. همچنین امکانات جدیدی مانند قابلیت مدیریت تیمی حساب Buffer و ابزار‌های تحلیل حرفه‌ای نیز به بافر اضافه خواهد شد.

نحوه کار با ابزار Buffer

برای شروع کار با ابزار Buffer وارد سایت buffer می‌شویم؛ پس از ورود به صفحه اصلی می‌توان از طریق گزینه ثبت‌نام رایگان، به قسمت ثبت‌نام وب‌سایت Buffer وارد شد.

شبکه های اجتماعی

در قسمت ثبت‌نام وب‌سایت Buffer، می‌توان از طریق چهار روش مختلف به ثبت‌نام پرداخت. در سه روش اول ثبت‌نام از طریق حساب‌های کاربری توییتر، فیس‌بوک و لینکدین صورت می‌گیرد و روش چهارم ثبت‌نام از طریق ایمیل می‌باشد.

شبکه های اجتماعی

برای ثبت‌نام در Buffer از طریق ایمیل، در کادر مشخص‌شده آدرس ایمیل خود و همچنین رمز ورود حساب Buffer خود را تعیین می‌نماییم و سپس بر روی گزینه ثبت‌نام کلیک می‌کنیم.

شبکه های اجتماعی

پس از ثبت‌نام، صفحه اصلی حساب کاربری Buffer ما به‌صورت زیر نمایان می‌گردد. در قسمت میانی این صفحه گزینه‌های متعددی برای متصل کردن اکانت Buffer خود به شبکه‌های اجتماعی مختلف نمایان است که این شبکه‌های اجتماعی شامل توییتر، فیس‌بوک، لینکدین، گوگل پلاس، اینستاگرام و پینترست می‌گردد. همچنین در قسمت سمت چپ این صفحه تمام حساب‌هایی که تا این لحظه به حساب Buffer متصل شده‌اند قابل مشاهده است.

شبکه اجتماعی

اتصال حساب فیس‌بوک به Buffer

در این صفحه می‌توانیم پروفایل، پیج و یا گروه خود را به Buffer متصل نماییم.

شبکه اجتماعی

به‌عنوان‌مثال می‌توانیم با انتخاب گزینه page، صفحه فیس‌بوک خود را به‌حساب Buffer متصل نماییم.

شبکه اجتماعی

سپس وارد سایت فیس‌بوک خواهیم شد. در این قسمت اطلاعات حساب کاربری فیس‌بوک خواسته می‌شود تا وارد حساب فیس‌بوک شویم. با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده وارد حساب کاربری فیس‌بوک می‌شویم.

شبکه های اجتماعی

پس‌ازآن می‌بایست اجازه دسترسی Buffer به‌حساب فیس‌بوک خود را صادر کنیم.

شبکه های اجتماعی

در این قسمت پروفایل‌ها و پیج‌های وابسته به این حساب فیس‌بوک نمایش داده می‌شود و از شما خواسته می‌شود که انتخاب کنید کدامیک از آن‌ها را می‌خواهید به Buffer متصل نمایید.

شبکه های اجتماعی

پس از اجرای مراحل بالا صفحه فیس‌بوک موردنظر به Buffer متصل می‌گردد و می‌توانید در پنل سمت چپ حساب Buffer خود تیک را مشاهده نمایید.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی

اتصال اینستاگرام به Buffer

اکنون می‌خواهیم حساب اینستاگرام خود را به Buffer متصل کنیم. برای این منظور connect را انتخاب می‌نماییم.

سپس وارد سایت اینستاگرام خواهیم شد؛ در این قسمت اطلاعات حساب کاربری اینستاگرام خواسته می‌شود تا وارد حساب اینستاگرام شویم. با وارد نمودن اطلاعات خواسته‌شده وارد حساب کاربری اینستاگرام می‌شویم.

شبکه اجتماعی

پس از آن وارد صفحه‌ای می‌شویم که در آن می‌بایست با طی کردن سه‌گام اینستاگرام خود را به Buffer متصل نماییم.

شبکه اجتماعی

گام اول این تنظیمات تبدیل اکانت اینستاگرام خود به اکانت بیزینس می‌باشد که این کار از طریق مراجعه به اینستاگرام خود از طریق موبایل و گزینه تنظیمات قابل انجام است.

همچنین گام دوم این تنظیمات، تائید اتصال اکانت اینستاگرام بیزینس خود به صفحه فیس‌بوک خود می‌باشد که این کار برای کار با Buffer الزامی می‌باشد.

شبکه اجتماعی

برای تائید این اتصال بار دیگر می‌بایست رمز عبور اکانت فیس‌بوک خود را وارد نماییم.

شبکه اجتماعی

همچنین در گام سوم می‌بایست تنظیم ریمایندر اکانت اینستاگرام را تایید نماییم.

شبکه اجتماعی

پس‌ازاین مرحله پیغامی مبنی بر اینکه اکانت اینستاگرام ما به Buffer متصل گردیده است، دریافت خواهیم کرد.

شبکه اجتماعی

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشت این است که برای استفاده از Buffer برای اینستاگرام می‌بایست اپلیکیشن اندورید و یا IOS آن را بر روی گوشی خود نصب کنیم.

شبکه اجتماعی

پس از نصب اپلیکیشن Buffer، این اپلیکیشن را در گوشی موبایل خود باز می‌کنیم سپس می‌بایست با حساب کاربری Buffer خود وارد این اپلیکیشن شویم. بدین منظور گزینه‌ای را انتخاب می‌کنیم که نشان می‌دهد حسابی از قبل داریم.

شبکه اجتماعی

در این قسمت برای ورود به‌حساب Buffer خود گزینه ورود از طریق ایمیل را انتخاب می‌نماییم.

شبکه اجتماعی

سپس برای ورود به‌حساب Buffer از طریق ایمیل، آدرس ایمیل و پسورد اکانت Buffer خود را وارد می‌نماییم.

شبکه اجتماعی

حال می‌توانیم داشبورد حساب Buffer خود را بر روی موبایل مشاهده نماییم.

شبکه اجتماعی

حال وارد صفحه‌ای می‌شویم که در آن نشان داده شده است که موبایل با موفقیت به‌حساب Buffer متصل گردیده است.

شبکه اجتماعی

اکنون می‌توانیم تیک اتصال اینستاگرام به Buffer را در سمت چپ داشبورد مشاهده نماییم.

اتصال حساب لینکدین به Buffer

در این صفحه می‌توانیم پروفایل، پیج لینکدین خود را به Buffer متصل نماییم. به‌عنوان‌مثال می‌توانیم با انتخاب گزینه profile، پروفایل لینکدین خود را به‌حساب Buffer متصل نماییم.

شبکه اجتماعی

سپس وارد سایت لینکدین خواهیم شد. در این قسمت اطلاعات حساب کاربری لینکدین خواسته می‌شود تا وارد حساب لینکدین شویم. با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده وارد حساب کاربری لینکدین می‌شویم.

شبکه اجتماعی

پس‌ازآن می‌بایست اجازه دسترسی Buffer به‌حساب لینکدین خود را صادر کنیم.

شبکه اجتماعی

پس از اجرای مراحل بالا پروفایل لینکدین موردنظر به Buffer متصل می‌گردد و می‌توانید در پنل سمت چپ حساب Buffer خود تیک را مشاهده نمایید.

شبکه اجتماعی

قرار دادن پست در شبکه‌های اجتماعی با استفاده از Buffer

برای قرار دادن پست در صف انتشار ابتدا وارد تب Queue از داشبورد Buffer می‌شویم و سپس از قسمت سمت چپ صفحات و یا پروفایل‌های موردنظر را انتخاب می‌کنیم.

شبکه اجتماعی

حال پس از انتخاب صفحات موردنظر، متن پست خود را در کادر تعیین شده می‌نویسیم.

در قسمت بالایی کادر متن، می‌توانیم صفحات اجتماعی که می‌خواهیم این پست‌ها در آن‌ها درج شود را انتخاب کنیم؛ به‌عنوان‌مثال علاوه بر فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکدین را نیز انتخاب می‌کنیم.

شبکه اجتماعی

همچنین می‌توانیم به پست خود عکس یا ویدئو نیز اضافه کنیم

شبکه اجتماعی

حال می‌توانیم فیلم یا عکس موردنظر خود را انتخاب کنیم.

شبکه اجتماعی

حال می‌توانیم به اختصاصی سازی پست اینستاگرام بپردازیم؛ باید توجه داشت که می‌توان پست‌های موردنظر را برای هر یک از صفحه‌های اجتماعی خصوصی‌سازی کرد (در اینجا برای هر صفحه اجتماعی از عکس متفاوتی استفاده می‌نماییم)

شبکه اجتماعی

عکس موردنظر برای پست اینستاگرام را انتخاب می‌نماییم.

شبکه اجتماعی

حال می‌توانیم به اختصاصی سازی پست لینکدین بپردازیم.

شبکه اجتماعی

عکس موردنظر برای پست لینکدین را انتخاب می‌نماییم.

شبکه اجتماعی

پس از پایان یافتن تدوین پست‌های مورد نظر، از طریق گزینه مشخص‌شده می‌توانیم زمان قرارگیری پست‌ها را مشخص کنیم.

شبکه اجتماعی

برای انتشار پست‌ها می‌توان از گزینه share now استفاده کرد و پست‌ها را همین‌الان منتشر کرد و یا اینکه با استفاده از گزینه schedule posts زمان دقیق انتشار پست‌ها را تعیین کرد.

شبکه اجتماعی

پس از انتخاب گزینه schedule posts زمان موردنظر را از تقویم انتخاب می‌نماییم.

شبکه اجتماعی

حال می‌توانیم مشاهده کنیم که هر یک از پست‌ها طبق زمان‌بندی موردنظر ما در صف انتشار قرارگرفته‌اند.

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی

بخش مدیریتی ابزار Buffer

برای استفاده از امکانات پیشرفته‌تر ابزار Buffer نیاز است که نسخه رایگان را به نسخه Large Business تبدیل نماییم؛ پس از ارتقای نسخه رایگان صفحه داشبورد ابزار Buffer به‌صورت زیر تغییر می‌کند.

شبکه اجتماعی

برای مشاهده امکانات مدیریت تیمی اکانت Buffer وارد تب Admin می‌شویم.

شبکه اجتماعی

در قسمت Overview اطلاعات کلی در مورد وضعیت فعلی سازمان ما مانند نام سازمان، تعداد حساب‌های اجتماعی و تعداد اعضای تیم قابل مشاهده است.

شبکه اجتماعی

در قسمت Social Accounts اطلاعاتی راجع به هر یک از حساب‌های اجتماعی و تعداد اعضای دارای دسترسی و تعداد پست‌های در صف ارائه می‌گردد.

شبکه اجتماعی

در قسمت team members اعضای تیم نویسندگان و کسانی که به‌حساب Buffer دسترسی دارند قابل‌مشاهده هستند.

شبکه اجتماعی

بخش تحلیل‌گر ابزار Buffer

برای ورود به بخش تحلیل‌گر ابزار Buffer، تب Analytics را انتخاب می‌نماییم. پس از انجام این کار می‌توانیم از طریق انتخاب قسمت Posts و سپس انتخاب اکانت فیس‌بوک موردنظر از قسمت سمت چپ، وارد قسمت تحلیل وضعیت پست‌های فیس‌بوک شویم. از قسمت بالایی این بخش می‌توانیم فیلتر‌های مختلفی را برای دیدن جدیدترین پست‌ها و یا مثلاً محبوب‌ترین پست‌ها اعمال کنیم. همچنین از قسمت سمت راست می‌توانیم محدوده زمانی موردنظر را تعیین کنیم یا از تحلیل‌ها خروجی بگیریم. همچنین در قسمت پایینی هر پست فیس‌بوک تعداد کامنت‌ها، لایک‌ها و به اشتراک‌گذاری‌ها قابل‌مشاهده است.

شبکه اجتماعی

برای دیدن گراف‌های تحلیلی در مورد عملکرد حساب کاربری فیس‌بوک می‌توانیم گزینه Analysis را انتخاب کنیم. در این بخش نموداری از وضعیت عملکرد حساب کاربری در بازه زمانی موردنظر قابل‌مشاهده است. همچنین می‌توان از گزینه‌های پایین این صفحه برای تنظیم محور‌های نمودار، بازه زمانی موردنظر و گرفتن خروجی استفاده کرد.

شبکه اجتماعی

برای دیدن تحلیل‌های مربوط به اکانت اینستاگرام می‌توانیم از طریق انتخاب قسمت Posts و سپس انتخاب اکانت اینستاگرام موردنظر از قسمت سمت چپ، وارد قسمت تحلیل وضعیت پست‌های اینستاگرام شویم. از قسمت بالایی این بخش می‌توانیم فیلتر‌های مختلفی را برای دیدن جدیدترین پست‌ها و یا مثلاً محبوب‌ترین پست‌ها اعمال کنیم. همچنین از قسمت سمت راست می‌توانیم محدوده زمانی موردنظر را تعیین کنیم یا از تحلیل‌ها خروجی بگیریم. همچنین در قسمت پایینی هر پست اینستاگرام تعداد کامنت‌ها و لایک‌ها قابل‌مشاهده است.

شبکه اجتماعی

برای دیدن گراف‌های تحلیلی در مورد عملکرد حساب کاربری اینستاگرام می‌توانیم گزینه Analysis را انتخاب کنیم. در این بخش نموداری از وضعیت عملکرد حساب کاربری در بازه زمانی موردنظر قابل‌مشاهده است. همچنین می‌توان از گزینه‌های پایین این صفحه برای تنظیم محور‌های نمودار، بازه زمانی موردنظر و گرفتن خروجی استفاده کرد.

شبکه اجتماعی

برای دیدن تحلیل‌های مربوط به اکانت لینکدین می‌توانیم از طریق انتخاب قسمت Posts و سپس انتخاب اکانت لینکدین موردنظر از قسمت سمت چپ، وارد قسمت تحلیل وضعیت پست‌های لینکدین شویم. از قسمت بالایی این بخش می‌توانیم فیلتر‌های مختلفی را برای دیدن جدیدترین پست‌ها و یا مثلاً محبوب‌ترین پست‌ها اعمال کنیم. همچنین از قسمت سمت راست می‌توانیم محدوده زمانی موردنظر را تعیین کنیم یا از تحلیل‌ها خروجی بگیریم. همچنین در قسمت پایینی هر پست لینکدین تعداد کامنت‌ها و لایک‌ها قابل مشاهده است.

شبکه اجتماعی

برای دیدن گراف‌های تحلیلی در مورد عملکرد حساب کاربری لینکدین می‌توانیم گزینه Analysis را انتخاب کنیم. در این بخش نموداری از وضعیت عملکرد حساب کاربری در بازه زمانی موردنظر قابل‌مشاهده است. همچنین می‌توان از گزینه‌های پایین این صفحه برای تنظیم محور‌های نمودار، بازه زمانی موردنظر و گرفتن خروجی استفاده کرد.

شبکه اجتماعی

 

امیر قهرمانی مدیر آکادمی فرانگر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

تبادل

تبادل در شبکه‌های اجتماعی

یکی از راه‌های معرفی و افزایش تعداد فالوور آژانس یا کسب‌وکار گردشگری شما تبادل پست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *