خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی شبکه‎های اجتماعی / بازاریابی افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)

بازاریابی افراد تاثیرگذار (اینفلوئنسر مارکتینگ)

اینفلوئنسر مارکتینگ

قبل از شروع بحث، اجازه دهید یک مثالی را ارائه دهیم؛ برای فروش یک کالا شما می‌توانید آن کالا را به شخص ارائه دهید تا برای مدتی از آن استفاده کند، اگر مثال جزئی‌تر را بخواهیم بیان کنیم می‌توان گفت اگر شما فروشنده شیرینی هستید می توانید مقداری از آن را به شخص ارائه دهید تا طعم آن را بچشد و اگر تمایل داشت آن را خریداری کند اما فروش خدمات اینطور نیست!

خدمت یک چیز انتزاعی هست و مهارت‌های فروش خاص خود را دارد. طبق تحقیقات انجام شده بیش از ۹۰ درصد افراد برای استفاده از خدمات گردشگری و سفر به نظرات دوستان خود و دیگران توجه می کنند.

به همین دلیل بازاریابی افراد تاثیر گذار در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و در بسیاری از تحقیقات انجام شده می‌توان مشاهده کرد که بیشترین هزینه تبلیغات و بازاریابی شرکت‌های بزرگ در جهان صرف بازاریابی محتوایی و بازاریابی افراد تاثیرگذار می‌شود.

در حوزه‌ی گردشگری نیز بسته به پرسونای مخاطب خود می‌توانید از اینفلوئنسرهای مختلف درخواست کنید خدمات شما را معرفی کنند؛ البته این کار ظرافت‌های خاصی را دارد. بهتر است برای مدتی اینفلوئنسرهای مورد نظر خود را تحت نظر داشته باشید تا متوجه شوید که آیا مخاطبان شما در صفحات آنان هستند یا خیر. بسیاری از شرکت‌های مطرح حوزه گردشگری از جمله مارکوپولو، مستربلیط، فلایتیو… از این روش به خوبی بهره برده اند.

فهرست اینفلوئنسرهای ایرانی اینستاگرام
راهنمای اینفلوئنسر مارکتینگ

 

امیر قهرمانی مدیر آکادمی فرانگر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

آپارات

آپارات و محتوای ویدئویی!

علاقه به محتوای ویدئویی در وب‌سایت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش می‌باشد! به‌عنوان‌مثال قبلاً مقاله آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *