خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی شبکه‎های اجتماعی / بازاریابی محتوایی را جدی بگیرید!

بازاریابی محتوایی را جدی بگیرید!

شبکه‌های اجتماعی

برای تهیه‌ی محتوای مناسب برای شبکه اجتماعی خود اولین کار این است که مخاطب خود را به‌خوبی بشناسید. همیشه نرخ تبدیل محتوایی که تهیه می‌کنید را اندازه بگیرید و معیارها و kpi های مختلف را اندازه‌گیری کنید.

برای فروش محصولات یا خدمت خود همواره ارائه اطلاعات به مشتری و پاسخ دادن به سؤالات متداول او را جدی بگیرید! به‌عنوان‌مثال اگر خدمات ویزای کانادا ارائه می‌دهید بهترین محتواها را جهت پاسخ به سؤالات متداول مخاطبان در خصوص ویزای کانادا، هزینه سفر، مدارک لازم، مدت‌زمان موردنیاز برای اخذ ویزا و… را تهیه کنید؛ توصیه می‌شود این پست را در خصوص ایده‌های تولید محتوا ویژه‌ی آژانس‌ها مطالعه نمایید!

زمان انتشار پست‌ها اهمیت زیادی دارد!

بسیار لازم و ضروری است که برای انتشار پست‌ها خود در شبکه‌های اجتماعی برنامه داشته باشید و این کار را به‌صورت منظم انجام دهید. اصطلاحاً لازم است یک تقویم محتوایی برای انتشار پست‌های خود تهیه کنید. برای این منظور توصیه می‌کنیم تقویم محتوایی زیر را دانلود و از قالب آن استفاده نمایید!

دانلود قالب تقویم محتوایی

از دکمه‌های دعوت به اقدام (Call to action) استفاده کنید!

شبکه‌های اجتماعی

نتایج تحقیقات و آزمایشان متعددی نشان می‌دهد که استفاده از جملات امری که اصطلاحا Call to action گفته می‌شود احتمال انجام یک اکشن یا یک کار توسط کاربر را افزایش می‌دهد. به‌عنوان‌مثال کلیک کنید و تخفیف بگیرید! کلیک کنید یک ماه رایگان استفاده کنید و…

استفاده از جملات دعوت به اقدام در شبکه‌های اجتماعی خود را جدی بگیرید! شبکه اجتماعی اینستاگرام تقریباً می‌توان گفت از جهاتی مانند تبلیغ آفلاین می‌باشد چون در آن نمی‌توانیم از کاربر اکت بگیریم! زیر امکان قرار دادن لینک در پست‌ها وجود ندارد (البته در استوری امکان قرار دادن لینک در صفحاتی که فالور بالای k10 دارند امکان‌پذیر است!) در این موارد پیشنهاد آکادمی فرانگر ارائه کد تخفیف یا آفر ویژه اعضای آن پیج می‌باشد تا ترغیب به آمدن در سایت و استفاده از خدمات شوند.

مردم چه محتواهایی را دوست دارند؟!

طبق تحقیقاتی که انجام‌شده و توسط بازاریابان محتوایی منتشرشده است می‌توان موارد زیر را ازجمله مهم‌ترین محتواهایی دانست که افراد در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند.

  • یادآوری کوتاه بودن عمر (یادآوری این‌که در لحظه فکر کنیم و در لحظه زندگی کنیم)
  • امکان محقق شدن رؤیاها (هر محتوایی که به ما یادآوری کند که رؤیاهای ما می‌توانند به حقیقت بپیوندند برای ما جذاب است)
  • باور به چیزهایی بزرگتر و ارزشمندتر از خودمان
  • یادآوری نکات کوچک فراموش‌شده (مهربانی کردن، فداکاری کردن، توجه به کسانی که از ما ضعیف‌تر هستند و… یادآوری این نکات ساده و مهم بسیار لذت‌بخش است)
  • محتوای خنده‌دار
  • محتوای شگفت‌انگیز
  • محتوای نوستالژیک

پس در تهیه تقویم محتوایی خود مطالب #نوستالژیک، #جالب_انگیز، #شگفت_انگیز و… را در نظر داشته باشید!

 

امیر قهرمانی مدیر آکادمی فرانگر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

آپارات

آپارات و محتوای ویدئویی!

علاقه به محتوای ویدئویی در وب‌سایت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش می‌باشد! به‌عنوان‌مثال قبلاً مقاله آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *