خانه / کارگاه‎ها / آموزش بازاریابی شبکه‎های اجتماعی / بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی

تعریفی که ویکی پدیا برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی بیان کرده به این صورت می‌باشد؛ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، افزایش ترافیک یا ورودی وب‌سایت یا کسب توجه به یک موضوع از طریق رسانه‌های اجتماعی است. با بیان این تعریف و بدون هیچ حاشیه ای لازم میدانیم هرچه سریعتر به سراغ توصیه ها برویم!

توصیه‌هایی برای مدیریت بهتر شبکه‌‌های اجتماعی آژانس‌های هواپیمایی!

اصطلاحاً گفته می‌شود هر شبکه اجتماعی نیازمند بازآفرینی محتوا ویژه مخاطبان خود است؛ به‌عنوان‌مثال اگر ما محتوایی تهیه‌کرده‌ایم در قالب مصاحبه، بهتر است متن کامل آن را در وب‌سایت خود قرار دهیم. گزارش کوتاهی از آن را در لینکدین قرار دهیم و یک عکس با یک جمله از مهم‌ترین قسمت مصاحبه را در اینستاگرام خود قرار دهیم.

برای شبکه اجتماعی اینستاگرام بسیار بسیار زیاد تأکید می‌کنیم که بر روی محتوای ویدئویی تمرکز کنید. نمونه‌های بسیار خوب صفحات اینستاگرام داخلی می‌توان به صفحات اینستاگرام tourism_iran و deltaban.ir اشاره نمود. سری به صفحات این دو بزنید. ویدئوهای جذاب به همراه آهنگ‌های هیجان‌انگیز بر روی ویدئوها را می‌توانید مشاهده کنید.

یکی از توصیه‌های آکادمی فرانگر است این است که ویدئوهای اشخاص مختلف را در اینستاگرام خود قرار دهید و آن‌ها را منشن کنید؛ البته با اجازه خود آنان

اگر جست‌وجویی ساده انجام دهید ویدئوهای بسیار جذابی را از سرتاسر ایران خواهید یافت. معمولاً ویدئوی معرفی جاذبه‌های داخلی بسیار موردتوجه مخاطبان قرار می‌گیرد. بدون صرف هزینه‌ی زیادی نیز می‌تواند ویدئوهای بسیار زیادی از معرفی جاذبه‌های خارجی بیابید. به‌عنوان‌مثال سری به سایت یوتیوب بزنید و صفحه اکسپدیا را مشاهده کنید ویدئوهای بسیاری را خواهید یافت که با قرار دادن یک آهنگ جذاب می‌توانید آن را در صفحه خود قرار دهید. به‌راحتی با ابزار افترافکت نیز می‌توانید لوگو خود را بر روی ویدئوها قرار دهید البته برای این مورد بهتر است مجوزهای لازم را از سازنده ویدئو اخذ کرده باشید!!

توصیه دیگر آکادمی فرانگر این است که سعی کنید همیشه مخاطبان صفحه خود را درگیر با کسب‌وکار خود نگاه‌دارید این تعامل و درگیری می‌تواند به‌خوبی با برگزاری مسابقات مختلف ازجمله مسابقه عکس و.. ایجاد شود.

بیشتر بخوانید!

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
راهنمای برگزاری مسابقات در اینستاگرام

سرویس تبلیغاتی اینستاگرام “اسپانسر اینستاگرام” نام دارد. در این سرویس می‌توانید تعیین کنید که یکی از پست‌های شما به مخاطبان خاصی نمایش داده شود این مخاطبان را می‌توانید به‌صورت ویژه و خاص مورد هدف قرار دهید. به‌عنوان‌مثال می‌توانید مشخص کنید که پست شما به بانوانی که علاقه آنان گردشگری یا هوانوردی و… است نمایش داده شود. طریقه پرداخت شما به این سرویس می‌تواند بر اساس کلیک یا بر اساس  reach (مشاهده توسط کاربران) باشد؛پرداخت هزینه این سرویس توسط شرکت‌هایی ازجمله ای نتورک، ای ادز و.. انجام می‌شود.

توصیه آکادمی فرانگر این است که از این سرویس استفاده نکنید!! البته این فقط تجربه شخصی این‌جانب می‌باشد که نتیجه خوبی نتوانسته‌ام از این نوع تبلیغ کسب کنم. هرچند شاید بهتر باشد خودتان یک‌بار از این سرویس استفاده کنید و تجربه خودتان را به مخاطبان بگویید درهرصورت ممکن است شما با نوشتن جملات جذاب‌تر در تبلیغتان نتیجه بهتری را کسب کنید.

توصیه همیشگی آکادمی فرانگر ایجاد محتوای جذاب در وب‌سایت و شبکه اجتماعی‌تان است. اگر کارمندان کمی برای تولید محتوا دارید توصیه می‌شود فقط در شبکه اجتماعی اینستاگرام فعالیت کنید. معمولاً خریداران تور مسافرتی و به‌طورکلی خدمات گردشگری اصطلاحاً ایمپالس بایر (Impulse buyer) هستند و تصمیمات لحظه‌ای می‌گیرند. به همین در بسیار اوقات با دیدن یک ویدئو جذاب یا یک تصویر دیدنی ترغیب به خرید و استفاده از خدمات شما می‌شوند.

بیش‌تر بخوانید!

اینستاگرام در کسب‌وکار
بازاریابی کپسولی در اینستاگرام

 

امیر قهرمانی مدیر آکادمی فرانگر

درباره مهدی حبیب زاده

بیشتر بخوانید

آپارات

آپارات و محتوای ویدئویی!

علاقه به محتوای ویدئویی در وب‌سایت‌ها روزبه‌روز در حال افزایش می‌باشد! به‌عنوان‌مثال قبلاً مقاله آموزش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *